Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ollie

Jeďte libovolnou rychlostí, přední nohu si dejte někam před přední šrouby, pokud máte nohu delší než desku, tak by měla špička přečuhovat. Zadní nohu máte špičkou na tailu a teď přichází ta nejdůležitější fáze triku: odraz a vytáhnutí prkna směrem nahoru. Takže jedete libovolnou rychlostí odlehčete přední nohu a zadní stlačte tail, v momentě kdy se dotknete země, se odrazte a táhněte přední nohou do výšky a dopředu. Tím dosáhnete toho, že se odlepíte od země, zadní nohu srovnáte nad desku, dopadnete odjedete. Ollie existujou ještě frontside a backside. Na frontside (levá vepředu) se točíte doleva (proti směru hodinových ručiček) a na backside po směru. Pro pravou vepředu to platí přesně naopak, ale to dá rozum, ne. Celé je to vlastně o pohybu hlavy a těla.

 Heelflip 

Heelflip je podobnej jako kickflip akorát ho kopete od sebe.Nohy mějte zase jako při ollie možná přední špičku trochu vytočte směrem dopředu.Udělejte ollie ale ve vzduchu se to snažte kopnout směrem od sebe.Podle mejch zkušeností to jde líp s povolenějšíma trekama.

FS OLLIE

Fs Ollie točíte na opačnou stranu než Bs čili tam kde máte záda.Nohy mějte jako na ollie ale přední nechte trochu přečuhovat líp se vám deska udrží na nohách.Udělejte ollie a jak budete ve vzduchu tak švihněte dozadu o 180

Bs Ollie

Bs Ollie je trik při kterým dáte ollie 180 směrem dopředu.Jeďte jako na ollie ale dejte si nohy dál od sebe pokrčte se a jak budete dělat ollie tak sebou zároveň švihněte směrem dopředu o 180.

Shove-it

Stejně jako ollie jeden ze základních triků. Není to nic těžkýho, ale je dobrý si to vychytat už v začátcích. Jelikož existuje spousta variací na shove-it, tak vám zatím popíšu jen klasickej shove-it a pop shove-it. U klasickýho shove-itu se ani nesnažíte prkno dostat do vzduchu jen se vám podtočí pod nohama, přičemž většinu dělá zadní noha: lehce odlehčíte přední nohu a zadní nohou kopněte směrem dozadu. Ve vzduchu si nohy opět srovnejte, a dopadněte na prkno. Nejlehčí je to dopadnout přední a pak zadní část prkna. Pop, je v podstatě to samé, pouze jediný rozdíl je v tom že prkno v první fázi (jako u olliečka) prkno vytáhnete a zadní noha ho kopne. Vrátit pop není taky těžké, stačí si jen srovnat nohy nad prkno a ve správné chvíli ho přidupnout k zemi.

Kickflip

Základním předpokladem pro kickflip je dobrý ollie, což ale platí pro všechny triky. Nohy máte stejně jako když se připravujete na ollie, ale pro začátek je lehčí ji vysunout kousek z desky a natočit kousek do strany. Odraz je stejnej jako při ollie, táhnete nártem po gripu, ale v poslední fázi kopnete do strany, tak, aby se vám prkno roztočilo o 360° okolo své podélné osy. V momentě kdy se opět přetočí gripem nahoru, by mělo bejt vodorovně srovnaný (pokud není, tak jste ho kopli moc brzo) a vy na něj "přilepíte" nohy a dopadnete na zem. Dopadání při kickflipu je taky dobrá věda a je dobrý si to vychytat, protože pokud to trefíte snožmo doprostřed, můžete začít shánět novou desku.

Nollie

Přes nollie (jak se noseollie často zkráceně nazývá) jdou provádět skoro všechny, nebo možná všechny, triky jako přes ollie, takže je dobrý ho mít v zásobě. Nollie zkoušej při přiměřený rychlosti, jako ostatně všechny nový triky, neboť jinak se spíš zrakvíš. Přední nohu dej na špičku prkna a zadní těsně před zadní šrouby. Přední nohou stůj na špičce kopyta. Odraz prováděj stejným systémem jako při ollie. Přední nohou třískni špičkou o zem a posléze táhni prkno zadním kopytem do vodorovné polohy. Ze začátku se ti asi bude stávat, že při odrazu se octne špička na zemi a ty před prknem. Zkus proto po odrazu přenýst těžiště těla mírně dozadu. - to zaklánění nepřeháněj! Pro tyhle věci prostě musíš cit. Potom dopadni, mírně pokrč nohy, aby jsi ztlumil náraz a raduj se z nově naučenýho triku. To je tak asi všechno o tomhle triku.

50-50 grind:-glájd
Při tomto triku grindujete po obou tracích po překážce.
Jedete mírně šikmo k překážce, uděláte ollie (tim, že jste šikmo, se snadno dostanete nad překážku). Jakmile jste nad překážkou, musíte skejt vyrovnat tak, aby jste dopadly oběma trekama na překážku, pokud se vám to nepovede, tak to dopadne špatně. Při grindu musíte být vyrovnaní, aby vám to nepodklouzlo. Tenhle trik se dá odjet dvěma způsoby: 1. Počkat, až překážka skončí a sjet jí. 2. Přenést váhu na zadní nohu a vysunout skejt z překážky

Boardslide:
Při tomto triku na překážce slidujete po desce (překážka je mezi truckama). Jedete podél překážky, uděláte ollie 90 a dopadnete na překážku (na překážce musíte váhu vyrovnat tak, aby byla na obou nohou stejná). Není dobrý být zatočený, to by jste se mohli zaseknout. Potom chvíli slaidujete. Tenhle trik se dá odjet jedině tak, že si počkáte na to až bude překážka končit, pak se můžete rozhodnout jestli do fakie (zadní dopředu, přední dozadu), nebo do normálu (zadní dozadu, přední dopředu). Tyto úkony provedete až těsně před koncem překážky, musíte taky uvolnit nohy, jinak se vám skejt převrátí. Musíte dopadnout tak, aby jste se nepřevážili jinak... .

 Manual:
Je fakt snadný dáte přední nohu za jízdy těsně za šrouby a zadní nohu na patce. Převážíte těžiště mírně dozadu a zvednete přední trucky ze země a vyrovnáváte se pouze na zadních ,bez dotyku patky země a jedete co nejdál ,poté se překlopíte zpátky na všechny 4 a je to odjeté.Je dobré pro tento trik trénovat stabilitu.

Nosemanual:
Je těžší,než manual dáte přední nohu za jízdy na přední patku a zadní nohu před šrouby. Převážíte těžiště mírně dopředu a zvednete zadní trucky ze země a vyrovnáváte se pouze na předních ,bez dotyku patky země (jinak hodíte skobu) a jedete co nejdál ,poté se překlopíte zpátky na všechny 4 a je to odjeté.Je dobré pro tento trik trénovat stabilitu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kloghet

(konik, 1. 11. 2011 8:36)

njnjnhfugtfzfgfduftddrezfdgzfdgzgr zfgdgfdtfefzergd srtedtgdegfsdtggeftsfezftfdtftsfdsftdfsdfstgstgdcsrdfsdtsdstdgs dtdftsgdsgfdsdsfdscrdsdsgddgsoooosgasfgshfsdhusdsdhsdsvfzsdgssb jbfsbgdshudsbhdsjshfsjfhfgztfdsddjsgdccdedxve dfcbdhsddgdshdsssdhdsdfdefdtrd fgdvfdecftdsdgfdefsrcfscct cdgdgsddwtsdgsfdzhdvgsssgdszdtsdsds

dža auri opre rukono

(kar, 1. 11. 2011 8:33)

demane džukel nacamel

dža auri opre rukono

(kar, 1. 11. 2011 8:32)

demane džukel nacamel

VYDELEK

(Fido, 8. 1. 2011 18:40)

Čau chcete si jednoduse prividelat na internetu na odkazu http://bux.to/?r=Generic08 je mozne vydelat klikanim na reklamni odkazy. Vyzkousejte to opravdu to funguje penize si nacham poslat jednou za pul roku. Prakticky za nic mám měsíčně 1700Kč zkuste a uvidíte, neveril sem ale funguje to.

razorkisses

(Razi, 22. 8. 2008 14:29)

Heelflip ten mi teda vazne nejde nwm proc na skejtu naky triky umim ae u tohohle sme si jednou rozbil hubu pritom to tag tezky neni XD casem se to treba naucim Xd

nadpis

(1tigricka112, 16. 8. 2007 21:23)

to je dobreeee len ja sa do skatu moc neviznam